Історія бібліотеки
Бібліотека – це храм науки, таких храмів в нас в Україні є багато тисяч. В нашому селищі цей духовний дім знань був створений 1948 році. Після воєнний час це було надзвичайною подією. Адже під час повоєнної розрухи будь яка інформація була дуже потрібною і корисною. Селяни могли черпати інформацію про проведення сільського господарства, механізації,технічних досягнень.
Тому саме наша перша бібліотека була розміщена у маленькій дерев’яній хатинці в селі М. Житин , неподалік церкви.
Працівником бібліотеки була Мельничук Наталія Петрівна яка народилася в селі Олександрія Рівненського району, 1 жовтня 1933 році. Закінчила Дубнівський технікум ,, культ – освітній факультет ’’ професія бібліотекар. Батьки Наталії були колгоспниками .
Дуже тяжким було дитинство у Наталії Петрівни бо вона пережила війну. Страшні спогади лихоліття вона згадує все своє життя. Згадує ще й досі, звірства фашистів на території нашого краю, постійні втечі, та переховування. Пам’ятає коли повернулася до рідного села їхня домівка була спаленою. Але доля була до неї милосердною . Вони залишилася живою. Молода гарна дівчина невдовзі після війни знайшла своє кохання і одружилася. Народила трьох дітей. Доньку Валентину яка на даний час працює лікарем, доньку Ларису яка працює медсестрою, сина Сергія який працює майстром по холодильниках.
Наталія Петрівна діждала чудових внученят Богдана, Віктора і Тараса.
Перші трудові будні Наталія провела у селищі Глажева. Після двох річного стажу перейшла працювати до села М.Житин . Через рік Маложитинську бібліотеку перенесли до села В. Житна. Між сільською радою і будинком культури булла старенька дерев’яна хатина. Книжкового фонду на той час було десь біля п’яти тисяч. Читачів було багато. Робочий графік тривав з 12-00 години дня до 8-00 години вечора. Наталія Петрівна дуже любила переставляти літературу з місця на місце. Допомагала своїм читачам у пошуку цікавої літератури.
В цій маленькій хатинці працювала п’ять років після цього хатинку розкидають, а бібліотеку переносять до школи .В цьому приміщені було виділено дві кімнати під бібліотеку решта кімнат були під класи. Вцьому приміщені бібліотека перебувала до 1983 року. Після цього був побудований новий будинок культури, і перенесена бібліотека на другий поверх клубу.
Були закуплені нові стелажі, стільці, столи, шафи для літератури. Кожного місяця бібліотечний фонд поповнювався новими книгами. На той час фонд бібліотеки становив приблизно 12 тисяч примірників. Читачів було дуже багато. Взимку приміщення опалювалося газом. Працювати було дуже цікаво.
Трудовий стаж Наталії складає 40 років . Майже пів століття Наталія Петрівна віддала роботі в бібліотеці села В.Житин.
І в 1993 році 27 серпня пішла на заслужений державний відпочинок. Жінка пам’ятає всіх своїх читачів і зрадістю і гордістю згадує всі ці роки віддані своїй клопіткій, нелегкій роботі. Це дійсно людина яка любила свою професію.
Наша адреса:
с. В. Житин, вул. Рівненська, 76
Бібліотекар Павлюк Тетяна Миколаївна